مربی نامرئی | استفان کاوی

مربی نامرئی

  • نویسنده:استفان کاوی
  • ترجمه و تالیف:ایمان ابریشم چی

،،دنیا به قهرمانان بیشتری نیاز دارد و شما این قهرمان را در درون خودتان دارید.پس نباید خیلی منتظر بمانیم. از همین الان شروع کنیم زیرا تغییر با گام های کوچک در همین لحظه رخ خواهد داد. با تایم کوچ تحولی

قیمت: 38000 تومانهزینه ارسال: 7000 تومان

توضیحات

کتاب مربی نامرئی ترجمه و تالیف ایمان ابریشم چی ، موسس تیم تایم کوچ ، اثری است تازه تالیف که با رویکردی نو ، به معرفی ، مرور و عمق بخشیدن به آموزه های مرتبط با ایجاد عادت های مثبت می پردازد . کتاب مربی نامرئی ، کتابی است کاربردی در جهت ارتقاء سطح کیفیت زندگی سطح ارزشمندی و رضایت از زندگی .

در ابتدای این کتاب می خوانیم که : عادت های کوچک ما، مانند فانوس هایی هستند که در دل بحران ها ، میتوانند ما را به سمت یک زندگی شگفت انگیز سوق دهند ، یا ما را از مسیر رشد و پیشرفت دور کنند . از این رو هر گونه سرمایه گذاری برای شکل دادن به عادت های موثر و سازنده ، گامی در جهت رشد شخصی پایدار خواهد بود .

این اثر در واقع ، تمرین مکمل کتاب هفت عادت مردمان موثر بوده و دارای تمرینات کاربردی است که به شما فرصت یادداشت‌برداری و امتیاز دهی به خود بر اساس ارزیابی شخصی میدهد . تلاش این کتاب جهت دادن به عادت های شما بر اساس پاسخ به سوالاتی است که برای برانگیختن افکار و تشویق به بینش نسبت به آنچه مطالعه می کنید طراحی شده است . آیا کتاب هفت عادت مردمان موثر را خوانده اید ؟! دکتر استفان کاوی نویسنده این کتاب معتقد است که برای تبدیل شدن به رهبر و مدیریت موثر نخست باید از عهده رهبری و مدیریت خویش برآمد آنچه در این کتاب به رشته تحریر در آمده در واقع چکیده‌ای از سمینار دکتر رکابی برای گروهی از مدیران شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله فروشگاه‌های بزرگ هتل‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های نفتی است . روش او رهبری مبتنی بر اصول است و هدف این است که به افراد و سازمانها این توانایی را ببخشد که خودشان به خودشان بیاموزند .

کتاب هفت عادت مردمان موثر یک نقطه اتکا در زندگی شما ایجاد می کند و شما را قادر می‌سازد تا در کشاکش تغییرات به نوعی حس ثبات تجربه کنید چون این چون این عادت ها بر اصول جاودان جهانی و بدیهی انسانی استوار هستند. رشد شخصی ما رابطه مستقیمی با این ۷ عادت دارد و برای درک عمیق و کامل هر عادت نیاز به تمرین و تثبیت و پیگیری مداوم است.

کاوی در کتاب خود خیلی ساده به مردم اصول موفقیت در زندگی را آموزش می‌دهد عقیده دارد تغییر و موفقیت هر فرد در گروه تغییر درونی است . با خواندن کتاب هفت عادت مردمان موثر و در کنار آن تلاش برای تثبیت آموخته ها با کتاب مربی نامرئی ، هم رشد شخصی و هم رشد سازمانی اتفاق می‌افتد . اگر مشتاق باشید خواهید دید که اصول حقیقی و به کارگیری آداب موفقیت به طور اصولی در این کتاب آموزش داده شده است . به شما اطمینان میدهیم در صورتی که با قدرت به آموزه های این دو کتاب بپردازید ، منفعت زیادی به دست خواهید آورد . هر چقدر آگاهی ما نسبت به الگوهای بنیادین و میزان اثر پذیری ما از تجارب گذشته بیشتر باشد به همان اندازه بیشتر می توانیم مسئولیت رفتار و آن را برعهده بگیریم و در صورت نیاز آنها را تغییر دهیم برای ایجاد تغییرات در زندگی خود لازم است روی نگرش ها و رفتار ما متمرکز شویم و نسبت به دیدگاه ما به خود و دنیای اطرافمان کار کنیم. این ۷ عادت عبارتند: از عامل بودن - آغاز کردن با اندیشیدن به نقطه پایان - اولویت دادن به کارهای مهم - داشتن تفکر برنده برنده - اول به دنبال درک کردن بعد به دنبال فهمیده شدن - نیروی جمعی - تیز کردن اره . در ادامه هفت عادت مردمان موثر به طور خلاصه بررسی می شوند این ۷ عادت بر مبنای اصول جاودانه هستند که مردمان موثر توسط آنها به سمت رسالت خود هدایت میشوند .

در فصل اول کتاب مربی نامرئی که الگوها نام دارد ، شما ترغیب می شوید که الگوهای رفتاری خود را بازبینی کنید چون آنها منبعی نگرش و در نهایت رفتار ما در روابط هستند . نکته بسیار مهمی که در فصل اول می خوانیم این است که یک عادت ، در واقع فصل مشترک دانش و مهارت و تمایل است . دانش یعنی چه کاری را به دلیل انجام دهیم . مهارت به نحوه انجام کار و تمایل هم انگیزه انجام آن کار است . برای ایجاد یک عادت باید تمام این سه مورد در کنار هم قرار بگیرند.

در فصل دوم با عنوان پیروزی فردی ، سه عادت اول که روی بخش درونی انسان نمود دارند ، به تفصیل معرفی می شوند و شما فرصت خواهید داشت با مثال ها و تمرین ها و جداول این عادت ها را کاملا بیاموزید . با دایره نفوذ و دایره نگرانی آشنا خواهید شد که به شما یاد میدهد در روبرو شدن با دغدغه ها و نگرانی ها ، هوشیارانه تر عمل کنید . پس از آشنا شدن با این ۳ عادت ، در میانه فصل دوم خواهید دید که زمان آن فرا رسیده که همه مراحل را در کنار هم قرار دهید و در بخش اهداف بلند مدت ، هدفی با عنوان یک ماموریت برای خود مشخص کنید و با تمرینات و سوالات کاملا جهت دار کتاب ، قادر خواهید بود یک چشم انداز برای رسیدن به هدف خود ترسیم کنید . سه عادت : عامل بودن - آغاز کردن با اندیشیدن به پایان - اولویت دادن به مروارد مهم عاداتی هستند که رویکرد به درون دارند سعادت و عزت نفس و انضباط فردی شما را افزایش داده و شما را به سوی پیروزی شخصی استقلال و عدم وابستگی سوق می دهند تا به جای احساس قربانی بودن و بی توجهی و بی تحرکی تمرکز روی نقاط قوت تان داشته باشید .

در فصل سوم با عنوان پیروزی اجتماعی عادت های : تفکر برنده برنده - اول در کردن سپس فهمیده شدن - نیروی جمعی معرفی می‌شوند و خواهید دید که این سه عادت شما را به سوی آزادی اجتماعی و همبستگی سوق می دهد و در آن نقطه خواهید توانست روابط غنی پایدار و بسیار سازنده با دیگران ایجاد کنید . تمرکز این بخش از فرآیند درون به بیرون است . تحصیلات پیوسته و توسعه مداوم ذهن برای بازسازی ذهنی لازم است . گاهی آموزش شرکت در کلاس درس برنامه‌ ریزی شده است اما بیشتر اوقات این طور نیست و افراد عامل می‌تواند روش های زیادی برای آموزش دادن به خود پیدا کنند . آموزش ذهن برای مستقل بودن و برنامه خود را داشتن بسیار ارزشمند تر است . بعد از این همه چیز به شما بستگی خواهد داشت با مشخص شدن چیستی ، چرایی ، چگونگی و مهلت رسیدن به هدف شما در مسیر موفقیت قرار گرفته‌اید و می‌توانید از همه رود برای رسیدن به تمام اهداف خود استفاده کنید .

مربی نامرئی

دنیا به قهرمانان بیشتری نیاز دارد و شما این قهرمان را در درون خودتان دارید.پس نباید خیلی منتظر بمانیم. از همین الان شروع کنیم زیرا تغییر با گام های کوچک در همین لحظه رخ خواهد داد. با تایم کوچ تحولی انقلابی در خلاقیت، بهره وری و کامیابی شما به وجود خواهد آمد. برای اینکه به انسانی تبدیل شوید که میخواهید هیچوقت دیر نیست. همه ما این توانایی را داریم تا زندگی ای که میخواهیم را باقدرت شروع کنیم. شما با رشد مستمر می‌توانید قهرمان درونتان را از نا امیدی و باتلاق زمان دور کنید. شما معمار اصلی دنیای مورد علاقه خودتان هستید و میتوانید رویای آن را به واقعیت تبدیل کنید. زندگی کوتاهتر از آن است که از استعدادهایتان استفاده نکنید. شما زندگی میکنید تا اثرهای بزرگ از خود بجا بگذارید و به جایگاه های والا دست پیدا کنید. ما همه فراخوانی در درون خودمان داریم. در تایم کوچ شما به بخش قوی گفتگوی درونتان دست پیدا خواهید کرد که این همان پرورش مربی درون یا مربی نامرئی است.