چگونه بدبخت باشیم؟ | رندی ج.پترسون

چگونه بدبخت باشیم؟

  • نویسنده:رندی ج.پترسون
  • ترجمه و تالیف:ایمان ابریشم چی

،،برای شما احساس خوشبختی چگونه تعریف می شود؟ بیاید با خود صادق باشیم. با وجودیکه جامعه ی امروز به طور بی وقفه اهمیت خوشبختی را یادآوری می کند و همیشه قفسه های کتاب فروشی ها مملو از کتاب های خودیاریست،

قیمت: 45000 تومانهزینه ارسال: 12000 تومان

توضیحات

کتاب مهارت های بدبختی ترجمه ی ایمان ابریشم چی، مؤسس تیم تایم کوچ، اثری است تازه تألیف که با رویکرد روانشناسی معکوس خود دیدگاهی کاملاً نو و تازه از کتاب های خودیاری به شما ارائه می‌دهد.

کتاب مهارت های بدبختی با مطالب طنزآمیز، جذاب و منحصر به فرد خود و با بیانی ساده به تجزیه و تحلیل عملکردها و الگوهای فکری لازم برای بدبخت شدن افراد می پردازد.

این کتاب به جای ارائه ی راه های رفتن به سوی خوشبختی به راه کارها و عادت های لازم برای بدبختی می پردازد و با رویه ی طنزآمیز خود 40 رفتار و عادت خاص را بیان می کند و تضمین می کند که در صورت رعایت آن‌ها مطمئناً به یک عمر بدبختی دست خواهید یافت. اگرچه باید دقت کنید، زیرا درصورتی‌که خلاف این اعمال گفته شده عمل کنید شما نیز به صفوف افراد شاد می پیوندید!

 

کتاب مهارت های بدبختی به چهار بخش اصلی تقسیم شده است که در مجموع 40 استراتژی (10 عدد در هر بخش) را ارائه می دهد تا شما را به سمت بیچارگی سوق دهد.

 بخش اول، با عنوان " پیروی از یک سبک زندگی بدبختانه" به توصیف موارد روزمره مانند پرهیز از ورزش و غذاهای مقوی، کاهش ساعات خواب ترمیمی، جبران احساسات با خرید کردن، صرف حداکثر زمان برای صفحات نمایش و نیاز به مطلع بودن از همه چیز می پردازد.

 

بخش دوم با نام "چگونه مانند یک بدبخت فکر کنیم؟" به آموزش های کاربردی برای تغییر شیوه ی تفکر شما، مانند روش های تکرار کردن گذشته ای تأسف آور ، ساختن جهنم های آینده، اهمیت بالاتر امید نسبت به عمل و کمال گرایی به خواننده می آموزد تا چگونه مانند یک فرد بدبخت فکر کند.

 

در بخش سوم کتاب با نام "جهنم را دیگران می سازند" به ایجاد روش هایی مانند جزیره ای شدن، انتظارات زیاد، پرورش روابط سمی، رها کردن مرزها، نگهداری دیگران نسبت به استانداردهای بالاتر از آنچه که خودمان انجام می دهیم، به ایجاد ناراحتی از طریق تعاملات اجتماعی می پردازد.

 

در بخش چهارم و آخر نیز نویسنده در مورد "زیستن یک زندگی بدون معنا" از طریق روش هایی مانند توجه و اهمیت دادن به حواشی، تحت تأثیر قرار گرفتن از انگیزه های ناگهانی، به تعویق انداختن زندگانی به نفع انجام دادن وظایف، ماندن در منطقه امن خود، زندگی کردن زندگی نزیسته ی دیگران، اصلاح کردن خود و تبدیل همه چیز به یک رقابت صحبت می کند.

اگر چه غایت نهایی کتاب این است که با چاشنی کنایه، اطلاعات الهام بخشی را برای دوری از عادت های ناسالم فراهم کند و با برجسته کردن تأثیرات منفی آن‌ها بر زندگی شما ایده های متفاوتی را ارائه دهد تا به کمک این روش معکوس و تشریح شیوه هایی که بسیاری از شما زندگی خود را به هم می ریزید و زندگی را پیچیده می کنید با سبکی منحصر به فرد به شناساندن نقاط ضعفتان و بهتر کردن زندگی شما و جایگزینی رضایت طولانی مدت به جای کوتاه مدت کمک کند.

به امید اینکه همگی مهارت های بدبختی را به خوبی فراگیریم و به درستی در زمان زندگی خود استفاده کنیم.

چگونه بدبخت باشیم؟

برای شما احساس خوشبختی چگونه تعریف می شود؟ بیاید با خود صادق باشیم. با وجودیکه جامعه ی امروز به طور بی وقفه اهمیت خوشبختی را یادآوری می کند و همیشه قفسه های کتاب فروشی ها مملو از کتاب های خودیاریست، بنظرتان چرا همچنان اکثر مردم احساس خوشبختی نمی کنند؟ جالب است بدانید که علت دقیق این امر خود ما هستیم. اکثر اوقات ما بدون قصد بدبخت شدن و به دلیل ناآگاهی،رفتارها، عادات و کارهایی را مکرراً انجام می‌دهیم که ما را به سمت شادمانی کمتر برده و در بستر زمان به بدبختی می رساند. طرز فکرهای مخرب و مقایسه گر – انتظارات غیر واقع بینانه- تأثیرات غلط فرهنگی و رسانه ها بر ما از نمونه های بارز این موارد هستند. آگاهی و مهار کردن این مهارت های بدبختی که خود مسبب آن‌ها هستیم ما را از شر بدبختی رها می سازد. تایم کوچ به شما در باز کردن قفل های خودساخته ی خوشبختی‌تان کمک می کند زیرا یکایک شما لایق خوشبختی و خلق یک زندگی رضایتمند هستید،اگر جویای راه باشید.